מנדפים וארובות

• מתן שירותי תחזוקה וניקוי מנדפים וארובות
• בדיקת תקינות מנדפים וארובות לצורך אישורים לרשויות
• ניקוי מנדפים וארובות לפי תקן 1001 חלק 6
• מתן אישורים לרשויות ולחברות הביטוח וכיבוי

ניקוי מנדפים וארובות – גם לבטיחות שלך!
בשנים האחרונות חלה החמרה במדיניות ובנהלים בכל הקשור בבטיחות אש. במסגרת המדיניות החדשה על כל עסק לבצע לפחות אחת לשנה ניקוי מנדף וארובה שהוגדרה על ידי תקנות כיבוי האש. ניקוי מנדף וארובה מונע שריפות ונזקים-תהליך הבישול מעלה אדים לעבר הארובה אדים אלה מהולים בחלקיקי שומן הנאגרים אם הזמן בדפנות הארובה שילכו וגם יתעבו אם הזמן ותהליך זה עלול להתלקח בשניות ולגרום נזק. החוק מחייב כי אחת למספר חודשים חייב כל מטבח תעשייתי לבצע ניקוי מנדפים לפי התקו הישראלי רשויות החוק אוכפות את החוק ועורכות מעקב אחר ביצוע ניקוי מנדפים בבתי עסק במידה ובעל עסק לא יבצע את ניקוי המנדף, הוא מסתכן בשלילת רישיון העסק. ניקוי מנדף זו עבודה לאנשים שעברו הכשרה מיוחדת. חשוב להיות מיומנים ולהצטייד בציוד המתאים המנדף אינו נגיש וצריך לדעת איך לגשת אליהם בצורה מקצועית. תדירות ניקוי המנדף מתבצעת ותלויה בכמות השומן שמצטבר. יש לבצע לפחות כל חצי שנה ניקוי. החומרים שמשמשים לניקוי המנדף ייעודיים לפי התקן הישראלי. ניקוי המנדף מתבצע בדך כלל שבית הקפה/מסעדה סגור ובדרך כלל בלילה.

ניקוי ובדיקת מנדפים
מנדפים הם חלק אינטגרלי ובלתי נפרד בכל סוג של מעבדה. המנדף הוא אחד מאביזרי הבטיחות אשר חייבים להימצא בכל מעבדה על מנת שמי שנמצא בתוך המעבדה יעבוד בצורה בטוחה ונעימה ולא תהיה שום סכנה של דליפת חומרים וסכנת סביבת העבודה. ישנה חשיבות גדולה מאד לשמור על תקינות המנדף ולשם כך יש צורך לבצע ניקוי ובדיקת מנדפים אחת לשנה על מנת לוודא שפעילותם תקינה והם מבצעים את עבודתם כפי שצריך. את הבדיקה צריכים לבצע אנשי מקצוע מוסמכים של חברה העוסקת ומתמחה בתחום זה.

נהלים של ניקוי ובדיקת מנדפים
הנהלים של בדיקות התקינות של מנדפים וארובות מעוגנים בנהלים העוסקים בתחום של בטיחות אש במעבדה או במפעל. חובה להקפיד הקפדה יתרה על ביצוע הבדיקות על מנת לשמור על שלומם של העובדים וכמובן להגן על המבנה והחומרים שנמצאים בתוך המעבדה. תחת אותם נהלים גם מעוגנות התקנות של בדיקת תקינות ארובות במטבחים תעשייתיים או בחדרי אוכל גדולים. בשנים האחרונות חלה החמרה בנהלים והתקנות וחובה לבדוק עם החברה המבצעת את הבדיקה שהיא אכן מעודכנת בהחמרה ועדכון אלה.
מכון התקנים הישראלי מפרסם תקנים מחמירים לבדיקת כל חלק, פריט או אביזר אשר לוקח חלק במערכות כיבוי אש במפעל, ארגון גדול, מפעל, בית חרושת או מעבדה. התקנים מחמירים במיוחד בשל העובדה שמדובר בתחום העלול לסכן חיים ולכן יש צורך להקפיד הקפדה יתרה על תקינות שוטפת ורציפה של ציוד זה. לכל רכיב או חלק במערכת כיבוי האש או המנדף יש תקן ברור ומוגדר שעל פיו צריך לבדוק את תקינותו וחשוב לוודא שמי שמבצע את הבדיקה מעודכן גם בשינויים, אם בוצעו.

היכן לבצע ניקוי ובדיקת מנדפים
חברת טולדו ביקורת אש הינה חברה מקצועית ומנוסה אשר עוסקת בתחום של בטיחות אש. החברה מציעה שלל שירותים של בדיקות בטיחות ותקינות של ציוד לכיבוי אש לרבות מטפים, עמדות כיבוי אש וכמובן מנדפים וארובות. החברה מחזיקה בכל האישורים וההסמכות הנדרשים על ידי נציבות כבאות האש ומכון התקנים ועובדיה עוברים השתלמויות בכל עדכון חדש בתחום על מנת להישאר תמיד עם האצבע על הדופק בתחום כה חשוב זה. ביצוע בדיקת תקינות של ציוד מעבדה או כיבוי אש עשוי להתגלות כמציל חיים בשעת חירום.

עובדי החברה גם יכולים לסייע בתחום של הכנה ובנייה של תכניות לפינוי וכיבוי אש במקרה הצורך. אין ספק שמדובר בחברה בעלת שם אשר היא הכתובת הנכונה והמתאימה ביותר לפנות אליה כאשר יש צורך לבצע ניקוי ובדיקת מנדפים ואפשר להיות סמוכים ובטוחים שהבדיקה תתבצע באופן מקצועי והגון ואפשר יהיה לבקש ולקבל מעובדי החברה כל סיוע או מענה בתחום זה. בבטיחות אש אסור להקל ראש ולכן כדאי להקדים ולפנות אל חברת טולדו בטיחות אש.